Lista bankomatów w naszym serwisie
2011-01-25

W serwisie zakopane-apartamenty.com.pl uruchomiliśmy podstronę na której znalazło się zestawienie bankomatów w Zakopanem.
więcej...

Rozpoczeliśmy pracę nad Poradnikiem Turysty przebywającego w Zakopanem
2011-01-19

Rozpoczeliśmy pracę nad poradnikiem Turysty przebywającego w Zakopanem. Znajdą się w nim informacje dotyczące samego Zakopanego ale także inne ciekawostki z Podhala. Zapraszamy do lektury!
więcej...

archiwum aktualności

Jak wybrać nocleg w Zakopanem?

Wielu turystów wybierając się na wakacje czy na ferie często zapomina o istocie wolnego czasu i odpoczynku. Głowę zaprzątają im najpierw rezerwacja apartamentów, potem problem wyżywienia czy tego, co powinni ze sobą zabrać. I choć absolutnie nie negujemy tych czynników, to warto czasem spojrzeć na wszystko z szerszej perspektywy. W naszym Poradniku Turysty wskażemy, jak dobrać odpowiednią dla siebie ofertę noclegową.

Sprawdź, co Ci oferują

Choć to zabrzmi absurdalnie, wiele osób rezerwuje pokoje tylko ze względu na ich cenę. Nie sprawdzają ani ich wyposażenia, ani jakości ani tym bardziej takich elementów jak telewizja czy Internet. Przed wyborem oferty przeczytaj najpierw uważnie opis pokoju – jaką ma wielkość, czy ma łazienkę, czy jest możliwość podłączenia się do bezprzewodowego Internetu. Pod tym względem zdecydowanie przodują apartamenty, które – prócz swojego typowego, zakopiańskiego stylu – praktycznie zawsze wyposażone są w najpotrzebniejsze sprzęty. Elegancja i luksus połączone z przestronnością i specyficznym urokiem takich miejsc tworzą niesamowite wrażenie.

Wybierz miejsce

Cena to główny czynnik decydujący zwykle o naszym wyborze – ale czy faktycznie musimy się kierować tylko pieniędzmi? Wiele eleganckich apartamentów mieści się w samym sercu Zakopanego, skąd tylko właściwie krok już do głównej ulicy miasta: Krupówek. A co ciekawe, cena wynajmu takiego apartamentu wcale nie sięga horrendalnych stawek. Dla turystów, którzy wolą spokój i ciszę, można polecić apartamenty mieszczące się w willach i pensjonatach leżących nieco poza miastem – na jego obrzeżach – lub wręcz w innych miasteczkach, np. w pobliskim Poroninie.

Zastanów się, czego sam oczekujesz

Warto przemyśleć najpierw to, czego sami oczekujemy po wynajętym pokoju. Czy interesuje nas apartament z widokiem na góry albo czy wolimy raczej okna wychodzące na wschód? Czy ważne dla nas są elektroniczne sprzęty (radio, telewizja, komputer) czy też bardziej cenimy sobie rodzinną atmosferę, którą zapewni nam trzaskające w kominku drzewno? Wiele naszych zachcianek nie spełnią prywatne kwatery czy pokoje w pensjonatach i hotelach, monotonne i bezosobowe, więc aby spędzić miło, przyjemnie i przede wszystkim w wymarzony sposób czas, warto rozważyć bogatą ofertę, którą przedstawiają nam zakopiańskie apartamenty. To najlepsza, najbardziej luksusowa i wygodna forma noclegu, której tylko turysta może zapragnąć.